Doberman.GR ® Αρχική σελίδα Doberman.GR ®
Ο μεγαλύτερος ιστότοπος για Ντόμπερμαν στα Ελληνικά!!!

Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Προβλήματα διατροφής-αφομοίωσης-αφόδευσης-βάρος

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Doberman.GR ® Αρχική σελίδα -> Υγεία - Φροντίδα - Διατροφή
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Ads

Δημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 21, 2017 10:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ads

Επιστροφή στην κορυφή
aggelosmk2

Συμμετάσχουν: 26 Νοέ 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 13, 2014 8:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Προβλήματα διατροφής-αφομοίωσης-αφόδευσης-βάρος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα.

Η Ιρις είναι σχεδόν 2 ετών. Είναι μικροκαμωμένη σε σχέση με άλλα dobbie που βλέπω.
Ήταν το τελευταίο κουτάβι της γέννας απο οτι θυμάμαι.
Ψηλός κ λεπτός πατέρας ,κοντή αλλα πιο μυώδης μάνα.
Τελικά η δικιά μου βγήκε κοντή κ λεπτή.
Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να διαβάσουν τις υπογραφές σε αυτό το forum!
Γραφτείτε ή Συνδεθείτε στο φόρουμ!

Tρώει απο μικρή ξηρά τροφή Brit super premium με αρνί , αλλά ανέκαθεν είχα προβλήματα διάρροιας . Έκανα 3 φορές αλλαγή σε άλλες ξηρες τροφές τώρα που ενηλιιώθηκε αλλά καμμια αλλαγή.
Εδω κ ένα χρόνο τρώει σταθερά Brit premium κοτόπουλο.
Ζυγίζει απο 23-25 κιλά στα καλυτερά της.
Οποτε της βάζω τη ποσότητα που γράφει η τροφή αντε κ λίγο ακόμα αδυνάτιζεi k γίνεται σαν απολήθωμα του homo sapiens.
Τα κόπρανα σ αυτή τη περίπτωση είναι σφιχτά.
Όποτε τρώει παραπάνω π.χ 500-600 γρ τη μέρα η διάρροια έχει κάνει την εμφανιση της 2 & 3 φορές.
Γενικώς ο,τιδήποτε φάει ,συνήθως το κάνει διάρροια.
Δε ξέρω τι άλλο να κάνω να πάρει λίγο βάρος χωρίς να μου γίνεται η αυλή ναρκοπέδιο.
Επίσης,έχει πιτυρίδα ,την χαιδευεις κ το δέρμα της σου μαυριζει τα χέρια κ καμμια φορά μυρίζει σα ψόφιο κουνάβι.

Εδω κ 2 βδομάδες σε συνδυασμό με την ξηρά της προσθέτω κ 2 μαγειρεμένα πλατάρια κοτόπουλου σε κάθε γευμα Συν ένα μήλο ανα 3 μέρες.
Μια κούταλια της σούπας αραβοσιτέλαιο ή ελαιόλαδο εδώ ενα χρόνο.

Έχω πάρει 4-5 κιλά πλατάρια κ τα χω κατάψυξη.
Σκέφτομαι να βγάζω κάθε φορά απο ένα γευμα να ξεπαγώνει κ να της τα δίνω ωμά μαζί με την ξηρά αλλά φοβάμαι τα κόκαλα μην της κάνουν ζημιά γιατί είναι λαίμαργη πολύ.

Να προσθέσω οτι δεν είναι θέμα της συγκεκριμένης τροφής ,γιατι με την ίδια τροφή μεγαλώνουμε παράλληλα 2 cane corso κ άλλα 2 ημίαιμα κ είναι άψογα.
Πιθανόν λοιπον ο συγκεκριμένος σκύλος να έχει κάποια παραπάνω ευαισθησία ...τι να πω.

Πολύ ευχαρίστως να ακούσω τα σχόλια σας, τις άποψεις σας κ τις προτάσεις σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
magicofungo

Συμμετάσχουν: 19 Ιούν 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 15, 2014 9:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα σου προτεινα να σταματησεις την ξηρα τροφη εντελως και να μαγειρευεις ή να δινεις ωμα. Αντιμετωπιζα και εγω με τον σκυλο μου τα ιδια θεματα συχνες διαρροιες οσο εδινα ξηρα τροφη. Εκει που επαιρνε δυο κιλα εκανε μια διαρροια και εχανε τρια.
Απο τοτε που ξεκινησα μαγειρευτο ο σκυλος σταματησε να μυριζει και εβαλε κιλα χωρις να θυμαμαι εδω και δυομιση χρονια να εχει κανει μια φορα διαρροια. Γενικα αν δεν βαριεσαι να απολυμενεις συνεχεια τα ωμα ειναι η καλυτερη λυση εγω δινω ωμο μονο γαυρο.

Επισης ξηρα τροφη με μαγειρευτο δεν ειναι καλη ιδεα οπως επισης δεν σημαινει τπτ οτι μια τροφη ταιριαξε σε ενα σκυλο σε εναν αλλο μπορει να μην ταιριαζει.

Τελος αν τρωει παραπανω απ οτι πρεπει και η τροφη ειναι υψηλη σε πρωτεινη μπορει και αυτο να οφειλεται για τις διαρροιες.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την magicofungo στις Δευ Δεκ 15, 2014 12:22 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
casper_mp

Συμμετάσχουν: 17 Ιούν 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 15, 2014 8:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η σκυλίτσα χρήζει εξετάσεων επειγόντως.Μην δίνετε αόριστες συμβουλές.Αν ο σκύλος έχει Π.Χ. σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου ή νόσο κρόουν ή τοπική εντερίτιδα στο λεπτό, τότε ενας λαιμός ή μία πέτσα με λίπος μπορεί να το στείλει με ασταμάτητες διάρροιες για μέρες.
Επιστροφή στην κορυφή
aggelosmk2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 15, 2014 11:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θέλω να σταθώ σε μερικά σχόλια :

Παράθεση:
magicofungo έγραψε: "Επισης ξηρα τροφη με μαγειρευτο δεν ειναι καλη ιδεα".
Ισχύει όντως αυτό ?? Nα μη το συνεχίσω αμα είναι.

Τα κόκκαλα απο τα πλατάρια δεν είναι επικίνδυνα ? Σκεφτόμουν να της τα δίνω ωμά .

Παράθεση:
casper_mp:μια πέτσα με λίπος μπορεί να το στείλει με ασταμάτητες διάρροιες για μέρες

Αυτό κ αν δε το περίμενα ... ίσα ίσα μου έλεγαν : "Το λιπάκι κάνει καλό στο στομάχι κ το εντεράκι του σκύλου.."
Επιστροφή στην κορυφή
casper_mp

Συμμετάσχουν: 17 Ιούν 13

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 16, 2014 8:16 am    Θέμα δημοσίευσης: Αυτό κ αν δε το περίμενα ... ίσα ίσα μου έλεγαν : "Το λ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λάθος.To λίπος είναι αιτία Διάρροιας.Ειδικά σε σκύλους με ευαίσθητο πεπτικό.Οπως και οι υψηλές πρωτείνες.Ρώτα τον γιατρό σου. Το λίπος-λάδι βέβαια είναι απαραίτητο στη διατροφή και ειδικότερα στη μπαρφ, οπού εκεί παίζει αρκετά το άλλο άκρο, η δυσκοιλιότητα, που μπορεί και αυτή να γυρίσει σε κολίτιδα.Μην επιμείνεις τόσο στη διατροφή αν δεν δεις αποτέλεσμα. Ψάξου για παράσιτα,χλωρίδα εντέρου, αλλεργίες,πάγκρεας και παγκρεατικά ένζυμα, η ακόμα και το ενδεχόμενο να έχει μέσα της ξένο αντικείμενο.Ελπίζω να έχεις ειλικρινή Γιατρό.
Επιστροφή στην κορυφή
aggelosmk2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 13, 2015 10:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλησπέρα κ πάλι .

Εδώ κ 3 μέρες ταίζω τη σκύλα μου έτοιμο barf . (με βάση το κοτόπουλο)

Καμμία σχέση . Μεγάλη αλλαγή αμέσως στα κόπρανα.

Αντί του κλασσικού πουρέ ,παντού σ ολη την αυλή τώρα είναι σφιχτά , λίγα και ανοιχτόχρωμα.

Θα την ζυγίσω μια τώρα κ μετά πάλι απο ένα μήνα να δω διαφορά.

Εχω δυο ερωτήσεις παρακαλώ :

1) Μιας κ είναι πολύ αδύνατη να της δίνω 4% ημερησίως ? Δηλαδή αν είναι 23-25 κιλά να της δίνω 1 κιλό την ημέρα ? Είναι σχεδόν 2 ετών .

2) Μπορώ να την ταίζω μια φορά την μέρα ?
Επιστροφή στην κορυφή
chris_anagniou

Συμμετάσχουν: 26 Αύγ 14

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 17, 2015 9:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για μένα καλύτερα να την ταΐζεις 2 φορές την ημέρα από 500 - 600 γρ!
Επιστροφή στην κορυφή
stehend stamm

Συμμετάσχουν: 21 Οκτ 09

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 19, 2015 10:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φίλε μου πόσο τρώει το σκυλάκι σου?
δεν υπάρχει δοσολογία στο φαγητό...το βλέπεις και αναλόγως δίνεις....τι ειναι τα 500-600 γρ.,το σκυλί θέλει κιλά,δίνε της 1000γρ και αναλόγως το αυξομειώνεις...ολα τα σκυλιά δεν είναι ίδια,οπότε μην ακούς διάφορα...

aggelosmk2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 20, 2015 8:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλησπέρα ! Της δίνω 1 κιλό ετοιμο barf μια φορά τη μέρα ,πρωινή ώρα.

(Πλατάρια-καρότο-αντίδια-μαρούλι-γιαούρτι-ελαιόλαδο-αυγό ολόκληρο με το τσόφλι) . Ίσως να χει κ κάτι ακόμα που μου διαφεύγει .

Θα κλείσω βδομάδα τώρα που την ταιζω barf.

Της αρέσει πάρα πολύ κ εχω δει κ μεγάλη διαφορά στα κόπρανα της .

Στο βάρος της θέλω να δω διαφορά ,να πάρει κανα κιλό γιατι είναι σαν το απολίθωμα του ζωου που βρεθηκε στο τυμβο της Αμφιπολής...
Επιστροφή στην κορυφή
imbo

Συμμετάσχουν: 16 Φεβ 08
Τόπος: Χίος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 21, 2015 8:35 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1 κιλό ειναι λιγο για 2 χρονων.. καλυτερα 1,5 κιλο και σε 2 δοσεις hate-saluto
και αλλαξε το ελαιολαδο σε ηλιελαιο.. hate-king

gren

Συμμετάσχουν: 25 Νοέ 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 21, 2015 6:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να αλλαξει ιμπο ετοιμο μπαρφ δινει,παντως στο σκυλο μου ετοιμο δεν θα εδινα ποτε με 30-40 ευρω που εχει ας παει καποιος να αγορασει κρεας.Ερχεται 1 ευρω την ημερα,τι κρεας αγοράζεις με 1 ευρω?Και μην ακουω τα τρελα που λενε παραγγελνουν τονουσ κρεας .Πολύ απλα αν θελεις μπαρφ την φτιαχνεις εσυ αλλα θα σου στοιχησει πανω από 100 ερω το μηνα.Παντως με ευκολια λεγονται διαφορα εδώ μεσα όπως δινε 600 γραμμαρια ο άλλος δινε 1 κιλο Αυτό παντοτε εξαρτάτε τι ταιζεις,αν ταιζεις π.χ ακανα η φρομ όπως εκανα καποτε εγω1 κιλο το πιθανοτερο είναι να παρεις το συκωτι του σκυλου στο χερι.
Επιστροφή στην κορυφή
stehend stamm

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 21, 2015 6:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gren για μπαρφ μιλάμε ενα κιλό,και ασε να ξέρουμε κάτι παραπάνω από εσένα...αλλο ακανα αλλο μπαρφ,και αλλο η κανονική μπαρφ.. hate-puppie

aggelosmk2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 21, 2015 7:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kατανοητά όλα κ ευχαριστώ.

Στο ένα κιλό που τρώει ,μια φορά την μέρα , κάνει "κακά " της μια φορά,αντε 2 απο λίγο.

Ίσως να μπορούσε να σήκωνε κ λίγο παραπάνω ποσότητα.

Περιμένω να δω σε ένα μήνα διαφορές.

Της δίνω 1 κιλό βάση του 2% που λένε ως δοσολογία για ένα ενήλικο , το 3% για ένα που γυμνάζεται,κ ένα 4% για <πάχυνση> .
Επιστροφή στην κορυφή
stehend stamm

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 21, 2015 9:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πάντως αν παίρνεις έτοιμη μπαρφ είναι λίγο πρόβλημα ...

gren

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 21, 2015 10:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομιζα και για ξηρα μιλας κυριε εκτροφεα αφου ξερεις λοιπον πες στον φιλο από την αρχη ότι ετοιμη μπαρφ είναι ωρολογιακη βομβα.
Επιστροφή στην κορυφή
imbo

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 22, 2015 12:11 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gren το κυριε εκτροφεα καλα του το ειπες με ειρωνια και τον ταπωσες... Αντε και μας το παιζει πολυ εξυπνος τωρα τελευταια.. Δεν ξερεις εσυ που ταιζεις 1 σκυλο (πολυ πιθανο να ειναι και ο πρωτος σου Rolling Eyes) και ξερει αυτος που ταιζει 7? Θα μας τρελανει?

τα εμαθες κι εσυ ολα και πολυ γρηγορα μαλιστα..
Γιατι με ρωτας τι του ειπα να αλλαξει? δεν ημουν ξεκαθαρος?
του ειπα να αλλαξει το ελαιολαδο σε ηλιελαιο και να αυξησει την ημερησια δοσολογια σε 0,5 κιλο ακομα την ημερα..

Αληθεια, γιατι η ετοιμη μπαρφ είναι ωρολογιακη βομβα ? Εχεις ταισει και ξερεις? κι αν ναι, για ποσο καιρο ταιζες κανονικη BARF?

gren έγραψε:
Πολύ απλα αν θελεις μπαρφ την φτιαχνεις εσυ αλλα θα σου στοιχησει πανω από 100 ερω το μηνα.

Ασχολιαστες ανοησιες..

Αφου λες οτι σου ερχεται 1 ευρω την ημερα και χρειαζεσε 1,5 κιλο την ημερα, πως βγαινουν τα 100 ευρω? Επειδη θα δωσεις αυγα, γιαουρτι και λαχανικα? Τοσο πολυ ακριβυναν αυτα τα προιοντα? hate-wall

Έχει επεξεργασθεί από τον/την imbo στις Παρ Ιαν 30, 2015 1:09 am, 5 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
stehend stamm

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 22, 2015 7:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπητέ φίλε gren ολες η μπαρφ δεν ειναι ιδιες...απο οτι ακουω και βλεπω φυσικα...εγω βεβαια δεν θα της ταιζα, για τον λογο οτι αν θελει καποιος να ταισει μπαρφ πρεπει να την φτιαχνει μονος του και βεβαια να δινει κρεατα και οχι κοκκαλα..(πλαταρια) και να ξερει τις σωστες δοσολογίες.

τώρα οσο για την ειρωνεία θα το παραβλέψω...σου απάντησε ο ιμπο..

imbo

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 22, 2015 9:51 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stehend stamm έγραψε:
να δινει κρεατα και οχι κοκκαλα..(πλαταρια)

Σταθη εδω θα διαφωνησω μαζι σου.. γιατι οχι κοκκαλα αφου και τα πλαταρια εχουν κοκκαλα??
Τα εχω ταισει ολοκληρο το κοτοπουλο μια Κυριακη που "ξεμεινα" hate-king

aggelosmk2 έγραψε:
Στο ένα κιλό που τρώει ,μια φορά την μέρα , κάνει "κακά " της μια φορά,αντε 2 απο λίγο.

Με τα ωμα ειναι φυσιολογικο να κανει λιγα κοπρανα γιατι το πολυ το αφομοιωνει ο οργανισμός του και δεν παει η τροφη στο χωμα.. :)

Έχει επεξεργασθεί από τον/την imbo στις Παρ Ιαν 30, 2015 1:10 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
gren

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 22, 2015 5:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ειρωνεικο (φιλικο)δεν ηθελε να προσβαλει κανεναν μονο και μονο για το (ασε να ξερουμε κατι παραπανω)φυσικα δεν ξερει κανεις τι ξερει ο άλλος.Και ιμπο όχι δεν είναι ο πρωτος σκυλος μου νομιζω στο εχω ξαναπει και πιο παλια όταν παλι τα ιδια περιπου μου ελεγες με το γνωστο σου υφος.Δεν ειπα φυσικα ότι δεν ξερει ο εκτροφεας στη συγγεκριμενη κουβεντα για μπαρφ περιμενα να τον αποθαρυνει για την ετοιμη.και ναι εχω παει ιμπο στα χερια (κυριολεκτικα )2 σκυλια φιλων στον κτηνιατρο με τρυπα στο εντερο το ένα εκανε ενχειρηση (1500ευρω)το άλλο τηγλιτωσε με αντιβιωση(500ευρω).Ξερεις πια απαντηση μας εδωσε ο κυριος με τη μπαρφ?Διαβαστε την ετικετα συνιστατε βρασιμο hate-wall Τωρα για το ποσο μου στοιχιζε η μπαρφ εγω εδινα φιλετακι στηθος μαζι με κοκκαλο 5 ευρω το κιλο εσυ μπορεις να ταιζεις πλαταρια με 0.40 να γιατι μου στοιχιζει πανω από 100 τωρα οσο για το ανοησιες που ειπες δεν το σχολιαζω.
Επιστροφή στην κορυφή
aggelosmk2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 22, 2015 8:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

"Έστω " ,Θεωρούμε οτι το έτοιμο μπαρφ που ταίζω είναι καθαρό-ποιοτικό-κατάλληλο. Μιας κ τυχάνει να γνωρίζω αρκετά καλά το ποιος-που-με τι και λοιπά . Δε πήγα στη τύχη.

Τώρα που την ξεκίνησα η σκύλα είναι στη φάση διαγράφονται όλα τα πλευρα , και η ραχοκοκαλιά κάποιες φορές.

Θα δω πάνω στον μήνα πως πάει κ αν δεν αλλάξει κάτι φανερά ,θα παω στο γιατρό.
Βεβαιωμένος πλέον οτι το σκυλί δεν ειναι "μια χαρά" όπως μου λέει επανειλημμένως.

imbo έγραψε:

aggelosmk2 έγραψε:

Με τα ωμα ειναι φυσιολογικο να κανει λιγα κοπρανα γιατι το πολυ το αφομοιωνει ο οργανισμός του και δεν παει η τροφη στο χωμα.. :)

Nαι το γνωρίζω Wink , απλά με την barf δεν εχω την εμπειρία να μπορώ να υπολογίσω μέσω των κοπράνων αν "σηκώνει" παραπάνω ή είναι αρκετή .
Επιστροφή στην κορυφή
stehend stamm

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 23, 2015 3:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κατι θα μαθουμε και εμεις gren... hate-puppie

Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να διαβάσουν τις υπογραφές σε αυτό το forum!
Γραφτείτε ή Συνδεθείτε στο φόρουμ!

gren

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 24, 2015 5:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μακαρι να μαθετε κ Πατουνα οσο ζεις μαθαινεις εξαλλου,ολοι εδώ ειμαστε για τη λατρεια μας για αυτή τη φυλη όχι για αντιπαραθέσεις και μακαρι να σας δουμε και στο IDC και βαθρο.
Επιστροφή στην κορυφή
imbo

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 30, 2015 1:16 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gren έγραψε:
και ναι εχω παει ιμπο στα χερια 2 σκυλια στον κτηνιατρο με τρυπα στο εντερο. Ξερεις πια απαντηση μας εδωσε ο κυριος με τη μπαρφ?Διαβαστε την ετικετα συνιστατε βρασιμο

Μιλας για ωμα κοκκαλα? αν συμβει που δεν το νομιζω θα ειναι μια στο 1,000,000..

Ποιος ειναι ο κυριος με τη μπαρφ ? Αυτος που σας την πουλησε?
Αν τα βρασεις κανονικα τοτε δεν ειναι barf και αν τα βρασεις για 3 λεπτα τοτε ειναι για να αποφυγεις την σαρμονελα. 3 λεπτα βρασιμο δεν θα μπορουσαν να φτασουν στο κοκκαλο. Και παλι ωμο θα ειναι. Εκτος κι αν δεν καταλαβα καλα hate-wall

Εγω ταιζω πλαταρια, καρδιες απο κοτοπουλο και μοσχαρισιο κιμα. (συν γιαουρτια και αυγα). Δινω ομως και ξηρη για να κραταω τις ισσοροπιες γιατι τα λαχανικα στο μπλεντερ τα βαριεμε hate-jail
Φιλετα αγοραζα οταν ειχα 1 σκυλο.. Τωρα δεν με παιρνει hate-asd hate-asd

Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Doberman.GR ® Αρχική σελίδα -> Υγεία - Φροντίδα - Διατροφή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης